تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

سوالات هدسه 2 نهایی

  سوالات هندسه 2 سال 92 هم مانند سال های گذشته سوالاتی از تمرینات کتاب بود. سوالات در حد متوسط و چیز قابل توجهی نداشت که طراح را از سایر طراحان متمایز کند.

  متاسفانه این امر تا جایی پیش رفته است که دانش آموزان با بررسی سوالات سالهای گذشته یقین پیدا کرده اند که این درس سوالی خارج از کتاب ندارد. و لذا بی توجه به هدف استدلال در هندسه و به نکات ظریفی که در اثبات قضیه ها و تمارین به کاربرده می شود،  به حفظ محض  سوالات می پردازند. و این در راستای اهداف تربیتی دانش آموز و مخصوصا رشته ریاضی نیست.

  متاسفانه آثار این نوع کپی برداری از کتاب  در سوالات نهایی ، کاملا مشهود است و دانش آموزانی در رشته ریاضی از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند که  کار با  ساده ترین وسایل ترسیم را یاد نکرفته اند. وقتی خود در مهمترین امتحان دبیرستان تا این اندازه منفعل و بدون خلاقیت عمل می کنیم نباید انتظاری بیش ازین از دانش آموزان  داشته باشیم .یادمان نرود که تکنولوژی،  دانش آموز امروزی را قادر ساخته است که پروسه آموزش و ارزشیابی را رصد کند و این امر به جای اینکه قرصتی برای آموزش بهتر باشد به با این شیوه نگاه به امتحانات  در حال تبدیل شدن به تهدیدی در مقابل رسالت آموزش ریاضی است.

  حرف ما بسیار  و وقت ما اندک ..................  آسمان هم که بارانیست ..!


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : سوالات ,دانش ,آموزش ,ریاضی ,رشته ریاضی ,دانش آموز ,
  سوالات هدسه 2 نهایی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر